Cefalometria to rodzaj zdjęcia RTG czaszki. Wykonywane jest w pozycji bocznej, a na celu ma potwierdzenie bądź wykluczenie wady zgryzu u pacjentów. Wykonanie takiego badania jest konieczne, aby rozpocząć leczenie ortodontyczne. Osoby poszukujące cefaolometrii i mieszkające w Turku, Kaliszu czy też okolicach serdecznie zapraszamy do jednego z oddziałów klinik Hollywood Smile.

JAK WYGLĄDA BADANIE RTG?

Podczas takiego rodzaju badań wykorzystywane jest promieniowanie rentgenowskie, które, należy zaznaczać, oddziałuje na ludzki organizm. Jednakże jego ilość, jaką wykorzystujemy podczas wykonywanie zdjęcia jest niewielka, dlatego nie ma wpływu na zdrowie czy samopoczucie pacjenta.

W momencie gdy pacjent przystępuje do badania, zobowiązany jest do ściągnięcia wszelkiej biżuterii w obrębie twarzy. Ważne jest także, aby poinformował lekarza, jeśli posiada jakiekolwiek protezy, czy też inne metalowe części. Wykonanie badania trwa dosłownie chwilę, a realizowane jest za pomocą aparatu pantomograficznego. Głowa pacjenta pozostaje unieruchomiona, a służą do tego dwa uchwyty – na nos i uszy. Przez cały czas trwania wykonywania zdjęcia osoba badana ma na sobie specjalny fartuch ochronny.

RTG ZĘBÓW – PRZECIWWSKAZANIA

Zdjęcia cefalometryczne powinno wykonywać się tylko w momencie, kiedy jest to konieczne, gdyż mimo wszystko towarzyszy im promieniowanie RTG.

Głównym i najważniejszym przeciwskazaniem do wykonywanie takiego badania jest ciąża. Jeśli dojdzie do sytuacji, w której pacjentka, która przyszła na takie badanie, jest w ciąży, należy od razu poinformować o tym lekarza.

PROFESJONALNE ZDJĘCIA RTG W KLINIKACH HOLLYWOOD

Jeśli masz wadę zgryzu bądź twoje zęby nie są prawidłowo ustawione, warto byłoby umówić się na wizytę do ortodonty, który wykona ci badanie cefalometryczne, a następnie przedstawi plan leczenia.

Każdy z pacjentów chciałby mieć piękne, równe zęby, a nasi specjaliści z wykorzystaniem najnowszych technologii są w stanie wyrównać zęby tak, by kontakty między górnymi a dolnymi były prawidłowe. Leczenie to jest nie tylko gwarancją pięknego uśmiechu, a także chroni zęby przed dalszym patologicznym ścieraniem się.

Dzięki temu, że w klinice Hollywood Smile lekarze do każdego pacjenta podchodzą indywidualnie, będą mogli wybrać najlepszą z możliwych technik leczenia.

Kontakt
Kontakt