Leczenie ortodontyczne jest rozwiązaniem stosowanym przede wszystkim w przypadku nieestetycznie ustawionych zębów oraz niewłaściwych kontaktów między górnymi i dolnymi zębami. Oprócz względów estetycznych, kuracja aparatem może również chronić przed patologicznym ścieraniem zębów oraz bólami głowy i żuchwy. 

Leczenie ortodontyczne powinno być realizowane indywidualnie w przypadku każdego pacjenta. Przed jego rozpoczęciem Pacjent jest poddawany szczegółowym badaniom w celu doboru najlepszych technik leczenia.

DLA KOGO JEST APARAT ORTODONTYCZNY?

Aparat mogą nosić zarówno dzieci, jak i dorośli borykający się z wadami zgryzu. Większość osób decyduje się na leczenie ze względów estetycznych. Wielu pacjentów wybiera również aparat w walce z parodontozą, czyli widocznym zmniejszeniem odporności zębów i ich rozchwianiem.

W przypadku dzieci aparat może również bardzo pomóc przy cofniętym podbródku oraz problemach z wyraźną mową jako wsparcie leczenia logopedycznego.

W JAKIM WIEKU STOSOWAĆ APARAT ORTODONTYCZNY?

Nie ma żadnych przeciwwskazań wiekowych w stosowaniu aparatu ortodontycznego. W przypadku każdego pacjenta profesjonalny ortodonta indywidualnie dobiera metodę i plan leczenia. Uwzględniamy przy tym jego wiek, stosując dedykowane środki odpowiednie do dzieci lub dorosłych.

Bez względu na wiek pacjenta, bóle żuchwy i głowy, przesunięcia i rozchwianie zębów oraz ich urazy powinny być jak najszybciej skonsultowane z ortodontą. W ten sposób będzie on mógł postawić diagnozę i wybrać właściwy sposób leczenia, który znacznie poprawi wygląd uśmiechu pacjenta.

PROFESJONALNA OPIEKA ORTODONTYCZNA

W naszej klinice oferujemy pacjentom profesjonalne i kompleksowe leczenie ortodontyczne w atrakcyjnych cenach. Wykształceni i doświadczeni lekarze gwarantują usługi na najwyższym poziomie z zachowaniem wszelkich norm bezpieczeństwa i higieny. Nasi stomatolodzy dbają również o dobrą atmosferę w czasie wizyty, dzięki temu cieszą się zaufaniem nawet najbardziej zestresowanych pacjentów.

Zapraszamy do zapisów!

Kontakt
Kontakt