Celem stomatologii zachowawczej jest profilaktyka oraz leczenie zębów. Przykładowo obejmuje ona leczenie kanałowe, zwalczanie próchnicy lub wypełnianie materiałami światłoutwardzalnymi. Dzięki regularnym wizytom lekarza i stosowaniu się do jego zaleceń można zachować doskonałą kondycję jamy ustnej i zębów. Niestosowanie się do zasad oraz wskazówek specjalistów stomatologii stosowanej, a zwłaszcza nieregularne wizyty w klinice stomatologicznej mogą doprowadzić do powstania ubytków w zębach oraz rozwoju patologicznych stanów w obrębie jamy ustnej.

ZADBAJ O SWOJE ZĘBY Z KLINIKĄ HOLLYWOOD

Regularne wizyty w klinice Hollywod Smile zapobiegną rozwojowi próchnicy lub innym stanom chorobowym jamy ustnej. Zabiegi stomatologiczne są bezpieczne i przeprowadzane ze znieczuleniem. Minimalizuje to dyskomfort pacjenta. Podczas zabiegu stomatolog usuwa patologiczne tkanki, wypełnia ubytek materiałem kompozytowym albo posługuje się określonym opatrunkiem. Jeśli pacjent wyrazi chęć, wykonywana jest higienizacja jamy ustnej. Dlaczego jest tak ważna? Ma ona za zadanie pozbycie się złogów z miejsc niedostępnych dla zwykłej szczoteczki. Należy mieć na uwadze, że czysta jama ustna jest podstawą dbania o zdrowie zębów.

REGULARNOŚĆ I PROFILAKTYKA STOMATOLOGICZNA

Nieleczona próchnica może doprowadzić do konieczności usunięcia zęba. Aby zapobiegać ekstrakcji uzębienia oraz leczeniu kanałowemu wystarczy zadbać o regularność mycia zębów. Szczotkowanie co najmniej trzy razy dziennie oraz ich płukanie znacząco zwiększą czystość jamy ustnej. Regularne wizyty u profesjonalistów i stosowanie zabiegów profilaktycznych to doskonała metoda na zachowanie zębów w świetnej kondycji.

Zabiegi usuwania kamienia nazębnego, osadu, polerowanie oraz piaskowanie zębów zadbają nie tylko o zdrowie zęba, ale również o jego wygląd. Regularne zabiegi gwarantują nie tylko brak próchnicy, stanów zapalnych dziąseł lub ich krwawienia. Pomagają one w utrzymaniu czystej jamy ustnej, białych zębów i świeżego oddechu. Leczenie stomatologiczne przekłada się zarówno na piękny uśmiech oraz zdrowie całego organizmu.

Kontakt
Kontakt