Chirurgia stomatologiczna to dziedzina stomatologii, zajmująca się operacyjnym leczeniem zębów i całej jamy ustnej pacjenta. Zabiegi i operacje w chirurgii stomatologicznej przeprowadzane są przez chirurgów stomatologów najczęściej w znieczuleniu miejscowym, rzadziej ogólnym. Chirurg wykonuje te zabiegi zazwyczaj za pomocą klasycznych technik, a w przypadku bardziej skomplikowanych zabiegów z pomocą zaawansowanych technologicznie urządzeń.

Każdy z nas chciałby mieć piękny i zdrowy uśmiech przez całe życie, najlepiej bez wizyt w gabinecie stomatologicznym. W wielu przypadkach jest to jednak niemożliwe, dlatego ważne, aby przezwyciężyć strach przed zabiegami chirurgicznymi i zawalczyć o zdrowe uzębienie. Nie zwlekaj i umów się na wizytę w klinice Hollywood Smile.

CHIRURGIA STOMATOLOGICZNA W KLINIKACH HOLLYWOOD

W trosce o bezpieczeństwo i komfort pacjentów profesjonalny zespół stomatologów rozpoczyna wizytę od rozmowy omawiając planowany zabieg, metody znieczulenia oraz możliwe reakcje organizmu i objawy mogące wystąpić po zastosowaniu znieczulenia. Pacjent ma możliwość uzyskać odpowiedź na wszystkie nurtujące go pytania, aby zwiększyć jego dobre samopoczucie w gabinecie i zminimalizować stres. Wiemy, że każda wizyta u stomatologa sprawia dyskomfort i często wywołuje lęk zarówno u dzieci jak i dorosłych. Bezbolesne wykonanie zabiegu oraz życzliwe podejście do pacjenta jest naszym priorytetem.

ZABIEGI CHIRURGICZNE PRZEPROWADZANE W KLINICE

Chirurg stomatolog wykonuje szereg zabiegów chirurgicznych w zależności od stanu pacjenta i koniecznego leczenia, jednak do najczęściej wykonywanych zabiegów chirurgicznych w naszej klinice zaliczamy:

  • ekstrakcję zębów – zabieg polegający na usunięciu jednego lub kilku zębów,
  • usunięcie torbieli okołozębowych – usunięcie zmian patologicznych powstających najczęściej przy zapaleniu tkanek okołowierzchołkowych zęba,
  • resekcję wierzchołka korzenia zęba – zabieg wykonywany w przypadku braku efektów przy leczeniu kanałowym zęba, mniej inwazyjna i bolesna alternatywa dla zabiegu ekstrakcji zęba,
  • zabiegi podcięcia wędzidełek języka lub warg – zabieg wykonywany najczęściej u dzieci w przypadku wad wymowy spowodowanych ograniczonym zakresem ruchów języka.
Kontakt
Kontakt