Protetyka stanowi jeden z działów stomatologii, który w pełni został poświęcony odtwarzaniu pierwotnych warunków zgryzowych. Rekonstrukcja czynności bądź konstrukcji układu stomatologicznego ma miejsce zarówno w przypadku całkowitej utraty zębów naturalnych, jak również ich masywnego uszkodzenia.

RODZAJE PROTEZ ZĘBOWYCH

W protetyce wyróżniane są 3 rodzaje techniki, mające na celu stuprocentowe odtworzenie pierwotnych warunków zgryzowych. Należą do nich uzupełnienia:

  • stałe, bez możliwości usunięcia z jamy ustnej (mosty i korony),
  • ruchome, w postaci protez szkieletowych, nylonowych, akrylowych bądź acetylowych,
  • kombinowane, w postaci protez ruchomych połączonych ze stałymi.

ODTWARZANIE UZĘBIENIA, CZYLI STOMATOLOGIA PROTETYCZNA

W Klinikach Hollywood stawiamy na rozwiązania komfortowe i estetyczne, w postaci m.in. mostów porcelanowych bądź protez zębowych szkieletowych. Korony i licówki porcelanowe można również zastosować w przypadku chęci korekty uzębienia, które nie jest wizualnie satysfakcjonujące dla pacjenta.

Nowoczesne techniki pozwalają na skuteczne usunięcie ubytków zębowych, przebarwień, a nawet delikatnej krzywizny.

Ustalając przebieg leczenia protetycznego, w pierwszej kolejności należy dokonać dokładnej oceny stanu uzębienia. Na podstawie indywidualnych konsultacji dobierane są odpowiednie techniki leczenia, celem rekonstrukcji układu stomatologicznego.

Prawidłowo przeprowadzona terapia skutkuje zadowalającym kształtem twarzy, bezproblemowym przeżuwaniem pokarmu, a także zachowaną równowagą mięśniowo-neurologiczną. Satysfakcjonujące uzębienie pozwala na pozbycie się kompleksów, za czym idzie znaczne zwiększenie pewności siebie w codziennym funkcjonowaniu.

KLINIKA HOLLYWOOD – DLACZEGO WARTO?

Klinika Hollywood to przede wszystkim leczenie protetyczne najwyższej jakości, zgodne z indywidualnymi oczekiwaniami pacjenta. Nasz zespół specjalistów od lat świadczy usługi pozwalające na osiągnięcie pełnej satysfakcji ze stanu uzębienia.

Kontakt
Kontakt