Piaskowanie zębów to podstawowy zabieg higieniczny w stomatologii. Polega na usunięciu widocznego przebarwienia oraz osadu nazębnego poprzez tzw. piaskarkę.

Z zabiegu piaskowania szczególnie powinni skorzystać palacze, miłośnicy kawy i herbaty, osoby, które korzystają z aparatów ortodontycznych, posiadacze tzw. stłoczonych zębów.


HIGIENIZACJA W KLINCE HOLLYWOOD

W klinice Hollywood Smile higienizacja zębów jest profesjonalnie przeprowadzane przez naszych specjalistów, którzy pracują na sprzęcie najnowszej generacji. Stawiając na najwyższą jakość, zdrowie pacjentów oraz najlepsze efekty, przeprowadzane przez nas zabiegi są w 100% bezpieczne dla szkliwa. Piaskowanie, to zabieg profilaktyczny, który nie uszkadza zębów. Regularnie stosując scalling, przeciwdziałamy wielu chorobom dziąseł oraz zębów. Chcąc utrzymać właściwą higienę jamy ustnej, warto stosować higienizację mniej więcej raz na pół roku.

JAK PRZEBIEGA ZABIEG?

Podczas zabiegu piaskowania zębów w jamie ustnej pacjenta rozpyla się specjalny i drobny piasek, który został wymieszany z wodą. Mieszanina, która podawana jest pod wysokim ciśnieniem, dociera w każdą część zębów. Następnie ściera i odrywa kamień nazębny wraz ze złogami oraz zanieczyszczeniami. Piasek, który został zużyty, jest regularnie odsysany z jamy ustnej poprzez ssak stomatologiczny.

CZY PIASKOWANIE BOLI?
Piaskowanie zębów jest bezpiecznym i bezbolesnym zabiegiem. Mały dyskomfort lub odczucie podrażniania dziąseł może być odczuwalne przez osoby z nadwrażliwością zębową.

JAKIE KORZYŚCI NIESIE ZE SOBĄ HIGIENIZACJA ZĘBÓW?

Piaskowanie zębów usuwa płytkę bakteryjną, niewielkie przebarwienia oraz osad, które powstają w wyniku osadzania się resztek pożywienia razem z bakteriami. To wszystko przyśpiesza powstawanie próchnicy, która z kolei wywołuje paradontozę oraz różne choroby dziąseł. Mimo codziennego szczotkowania nie docieramy do trudno dostępnych miejsc w naszej jamie ustnej. By zachować jej zdrowie, warto poddać się zabiegowi higienizacji.

Kontakt
Kontakt